Certyfikat 2023

Dawno, dawno temu...ale nie za górami i nie za lasami...los zetknął ze sobą Instytut Edukacji Pozytywnej i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza
w Radlinie
. Do naszej szkoły przyjechały charyzmatyczne Małgosia Nowicka
i Aleksandra Wzorek . To nie mógł być przypadek, że w kluczowym dla Szkoły pod Kasztanami okresie...gdy gimnazjum przekształcane było w szkołę podstawową, gdy żyliśmy w niepewności o przyszłość szkoły, trafiliśmy na Instytut ☺️
Od 2017 r. dzięki współpracy z Najbardziej Pozytywną Ekipą zaczęliśmy zmieniać edukację...zanim powszechna stała się świadomość o potrzebie wspierania dobrostanu psychicznego, pozytywnej komunikacji oraz radzenia sobie ze stresem i lękiem. Sześcioletnia praca ramię w ramię z ekipą Instytutu to liczne zadania... Mniej lub bardziej wymagające wyzwania, angażowanie społeczności szkolnej w różne akcje. Za każdym razem z pozytywnym skutkiem realizowane. Kolejny certyfikat otrzymany dziś to radość i duma. Nie z papierka (choć to też ☺️), ale przede wszystkim z tego, że nasza (współ) praca przynosi efekty. Nasi uczniowie są w szkole bezpieczni- zarówno fizycznie jak i psychicznie. O swoich problemach śmiało mogą mówić, bo wiedzą, że nikt ich nie zlekceważy. Ta świadomość sprawia, że zdecydowana większość lubi swoją (Naszą) szkołę.
Nadal jesteśmy w drodze...bo przecież w edukacji zawsze na horyzoncie pojawiają się nowe wyzwania...ale na większość
z nich mamy gotowe rozwiązania...bo jest ekipa IEP...bo Myślenie Pozytywne na stałe wpisało się w klimat Szkoły Pod Kasztanami.
Dziękujemy za to, co już otrzymaliśmy. Dziękujemy za okazane wsparcie...za uznanie naszej pracy...i liczymy na więcej ☺️
... współpraca z IEP to dowód na to, że Razem możemy więcej...że Razem możemy Wszystko ?
Data dodania: 2023-10-27 09:05:10
Data edycji: 2023-10-27 09:06:17