Certyfikat Szkoły Myślenia Pozytywnego

Wczoraj zakończyliśmy rok szkolny 2023/24. Podczas uroczystości zakończenia pierwszego etapu edukacyjnego przez klasy trzecie gościliśmy Prezes Instytut Edukacji Pozytywnej Panią Małgosia Nowicka, która wręczyła naszym uczniom Certyfikat Szkoły Myślenia Pozytywnego. O realizowanym przez naszą szkołę programie Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnego wie Społeczność naszej Szkoły, dziś także był to jeden z tematów poruszonych w Dzienniku Regionów emitowanym na ogólnopolskiej antenie TVP. Zapraszamy do obejrzenia relacji.
- od 15 min. 34 sekundy ?
****
Szkoła Myślenia Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”.
Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń,
empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.
Strona programu:
Data dodania: 2024-06-23 09:19:27