DBI 2023

Działania  w ramach obchodów DBI 2023

Luty i marzec to miesiące, które w naszej szkole zostały poświęcone CYfrowemu Bezpieczeństwu.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole odbyły się różnego rodzaju inicjatywy:

Przyjemnie, pożytecznie...Bezpiecznie!
Nasi uczniowie to prawdziwi kreatorzy rzeczywistości. Ich pomysłowość nie ma granic, nic więc dziwnego, że obchody Dnia Bezpiecznego Internetu stały się przyczyną niezwykłych pokazów twórczości dziecięcej. Drugoklasiści na co dzień uwielbiają zabawy, są wysoce świadomi zachowań ekologicznych i jako uczniowie Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo wiedzą, jak bezpiecznie zachować się w sieci...Nie może zatem dziwić, że stworzyli Recyklingowego Strażnika Internetu.
...bo zabawa, bezpieczne poruszanie się po wirtualnym świecie i dbałość o naszą planetę mogą iść ze sobą w parze. Prawda?
Dziś trudno jest sobie wyobrazić życie bez Internetu. Każdy chyba nastolatek i być może dziecko mają do niego dostęp. Już nie tylko komputer czy laptop, ale również tablety i przede wszystkim telefony komórkowe sprawiają, że współczesne życie często toczy się zarówno off jak i online. Z sieci korzystamy m.in. podczas nauki, planując wakacyjne podróże, to również źródło rozrywki i sposób na poznanie nowych osób. Ciesząc się z dobrodziejstw sieci, często zapominamy o zagrożeniach z nią związanych. Dlatego też w Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie staramy się na co dzień dbać o to, by nasi uczniowie mieli świadomość, w jaki sposób należy unikać niebezpieczeństw, na które narażone są osoby korzystające z sieci. Tym razem uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w warsztatach:Jak chronić swoją prywatność w sieci organizowanych przez NASK Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę , Polskie Centrum Programu "Safer Internet"

Data dodania: 2023-03-14 08:41:27
Data edycji: 2023-03-14 08:42:57