Debiut literacki naszego absolwenta

Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym informowaliśmy o wielkim sukcesie naszego ucznia (obecnie już absolwenta) Macieja Agopsowicza w XIII Wojewódzkim Konkursie Literacko- Historycznym Prawda i Kłamstwo o Katyniu. Maciej został laureatem I miejsca, w nagrodę udając się na wyjazd studyjny do Brukseli. Konkurs organziowany był przez poseł do Parlamentu Europejskiego Panią Jadwigę Wiśniewską. Wygrana w konkursie była dla naszego ucznia szansą na debiut literacki. Właśnie ukazała się publikacja zbiorowa „Prawda i Kłamstwo o Katyniu” będąca pokłosiem niniejszego konkursu, w której opublikowane zostały zwycięskie prace, w tym praca naszego Macieja zatytułowana Spowiedź pomordowanego.
Promocja książki miała miejsce w trakcie Zaduszek Katyńskich zorganizowanych 7 listopada w Bastionie św. Barbary na Jasnej Górze w Częstochowie, na które zaproszonie otrzymał zarówno Maciej, jak i p. Joanna Lasek, która przygotowywała go do tego konkursu. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Radlinie miała okazję nie tylko odebrać promocyjne egzemplarze książki, ale przede wszystkim zobaczyć piękny spektakl poetycko- muzyczny „Elegia Katyńska” inspirowany pracami konkursowymi. A wszystko to działo się w pięknych wnętrzach Kaplicy Golgoty Wschodu, co dodatkowo wzbogacało odbiór całości wydarzenia.
Data dodania: 2022-11-09 08:23:13
Data edycji: 2022-11-09 08:26:38