Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej. Jest to również dzień, w którym tradycyjnie nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi placówek oświatowych otrzymują podziękowania za swoją pracę oraz życzenia. Nie inaczej było wczoraj. Samorząd Uczniowski SP 1 przygotował koncert życzeń, w którym pod adresem wszystkich pracowników Szkoły pod Kasztanami skierowane zostały niezwykle miłe słowa oraz dedykowane piosenki.
Podczas przemówienia Pani Dyrektor zwróciła się do społeczności szkolnej słowami:
Drodzy Uczniowie! Wam wszystkim życzę, aby szkoła była miejscem, do którego przychodzicie z przyjemnością, radością...Miejscem, w którym wiecie, że macie przyjaciół, wspaniałych nauczycieli i możecie na nich polegać. Ubiegłoroczne doświadczenie nauczania zdalnego uświadomiło wszystkim, jak bardzo potrzebujemy tego miejsca, jakim jest szkoła. Potrzebujemy bliskości z rówieśnikami, spotkań i rozmów, bezpośredniego kontaktu z nauczycielami.
Dzień Edukacji Narodowej to zwyczajowo dzień podziękowań. Nauczycielom. Bowiem dziś świętujący nauczyciele to w jakimś tego słowa rozumieniu Wasi "bliscy". Spotykacie się z nimi codziennie, rozmawiacie nie tylko o nauce, ale także o sprawach dnia codziennego, dzielicie się z nimi swoimi radościami i problemami, bywacie z nimi na wycieczkach oraz imprezach pozaszkolnych. Znacie ich doskonale, dobrze wiecie, ile okazują Wam serca, ile poświęcają Wam czasu i pracy. (...). Dzisiaj pragnę również podziękować wszystkim pracownikom administracji i obsługi, osobom, które każdego dnia wspólnie z nami tworzą to miejsce, dbają o nas, dbają o to, by w szkole było czysto i przyjemnie. Bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia i radości każdego dnia, uśmiechu na twarzy i energii oraz wytrwałości. (...)
Drodzy Nauczyciele! Pragnę Wam podziękować za pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość, za wytrwałość w rozwiązywaniu problemów, sprostanie wyzwaniom, jakie w ostatnim roku postawiono przed Wami. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiernie darzycie uczniów. Za Waszą kreatywność, za to że jesteście pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. To między innymi Wam zawdzięczamy to, że w naszej szkole panuje wyjątkowa atmosfera. Atmosfera, dzięki której zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły i rodzice, lubią tu przychodzić. (...)

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej pracownikom oświaty przyznawane są nagrody.
W tym roku wśród wyróżnionych znaleźli się:
Pani Aleksandra Sierny i Pani Anna Wołowiec, które otrzymały Nagrodę Burmistrza Radlina,

Nagroda Dyrektora Szkoły została wręczona:
Pani Bogusławie Borowskiej, Pani Katarzynie Dylich, Pani Katarzynie Manderli, Pani Gabrieli Kowalczuk, Pani Justynie Zglejszewskiej, Pani Patrycji Sachs, Pani Wiesławie Swaczynie, Pani Monice Kosiorowskiej.

Nagrody jubileuszowe za wieloletnią pracę otrzymali:
Pani Wiesława Czogalik, Pani Bożena Wojaczek-Kałus, Pani Wioletta Wojak, Pani Bożena Surma, Pani Wiesława Swaczyna oraz Pan Jarosław Karczmarzyk.
Data dodania: 2021-10-15 13:05:39
Data edycji: 2021-10-15 13:13:21