Dzień Europy. Dzień eTwinning. - Szkoła Podstawowa nr 1 w Radlinie

Dzień Europy. Dzień eTwinning.

DzieÅ„ Europy – DzieÅ„ eTwinning

Znajomość jÄ™zyków obcych to dzisiaj podstawa sukcesu nie tylko w życiu zawodowym, ale i spoÅ‚ecznym. ZwracajÄ… na to uwagÄ™ pracodawcy oraz kulturoznawcy. Unia Europejska poszÅ‚a niedawno o krok dalej. Zdolność komunikowania siÄ™ w jÄ™zykach obcych uznaÅ‚a za jednÄ… z oÅ›miu kluczowych kompetencji wspóÅ‚czesnego Å›wiata. Warto rozwijać jÄ… w dzieciach już od najmÅ‚odszych lat.

Podczas zajęć jÄ™zyka angielskiego dzieci braÅ‚y udziaÅ‚ w dyskusji o UE. Co oznacza zjednoczeni w różnorodnoÅ›ci? ZastanawialiÅ›my siÄ™, co my, jako uczniowie oraz jako mieszkaÅ„cy Radlina, mamy dziÄ™ki funduszom unijnym. Na koniec wykonaliÅ›my prace plastyczne. ProjektowaliÅ›my monetÄ™ lub banknot Euro z tym, czym Polska może siÄ™ pochwalić lub maskotkÄ™, która obok Syriusza, może nas reprezentować w UE.

Europe Day - eTwinning Day.

During English classes children took part in the discussion about the EU. What does it mean united in diversity? We looked for something what is funded by the EU in our school or town. Finally, we did some art work. We created euro coins or notes with something or somebody that Poland can be proud of. We also draw a maskot, which can represent us in the EU.

#etwiningday2021

#europaday2021