Dzień Ziemi

Społeczność naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach związanych z obchodami Dnia Ziemi, które odbywały się w specjalnie na ten dzień przygotowanych salonikach ekologicznych. Po raz kolejny uczniowie Szkoły pod Kasztanami udowodnili, że los planety, na której żyjemy, nie jest im obojętny. Wykazali się obszerną wiedzą na temat ochrony środowiska, a także udowodnili, że stanowią zgrany zespół, na który zawsze można liczyć.
Taki dzień uświadamia nam, że bycie razem stanowi wielką wartość, a podejście młodego pokolenia do spraw związanych z ochroną Ziemi daje nadzieję na przyszłość.
„Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba…” – musimy tylko o to właściwie zadbać.
Uczniowie klasy 6a uczestniczyli dziś w debacie poświęconej ekologii. W akcji "Gdy na glanc las uprzątniemy czystym luftem odetchniemy" zorganizowanej przez Park Linowy "Leśna Przygoda", UM w Radlinie oraz SP4 uczestniczyli szóstoklasiści z radlińskich szkół, którzy ponadto wzięli udział w grze terenowej i akcji sprzątania terenu parku leśnego.
***
Dziś także nasi uczniowie pokazali, że sami mogą być edukatorami, bo przecież zajęcia w salonikach samodzielnie prowadzili nasi czwarto-, piąto-, szósto- i ósmoklasiści. Uczeń świadomie zdobywający i dzielący się wiedzą to powód do dumy dla nauczyciela. I dziś właśnie, po raz kolejny, przekonaliśmy się, że rolą nauczyciela jest zainspirowanie ucznia. Wszystko inne należy już do młodego człowieka???
Dzisiaj takimi inspiratorami były panie Małgorzata Bąk - Wala, Anna Wołowiec, Beata Kajzerek i Justyna Zglejszewska.
Dziękujemy również pozostałym nauczycielom, którzy dziś towarzyszyli naszym uczniom podczas wędrówki po salonikach.

Data dodania: 2023-04-22 09:41:07
Data edycji: 2023-04-22 09:49:33