Dzień Życzliwości - Szkoła Podstawowa nr 1 w Radlinie

Dzień Życzliwości

W naszej szkole 20 XI obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości.

O okazywaniu życzliwoÅ›ci dzieci wiedzÄ… dużo. DaÅ‚y temu wyraz w czasie lekcji jÄ™zyka polskiego. MÅ‚odzież nie szczÄ™dziÅ‚a sobie miÅ‚ych sÅ‚ów i przyjaznych gestów. W czasie zdalnych lekcji uczniowie popisywali siÄ™ umiejÄ™tnoÅ›ciami i korzystali z różnych narzÄ™dzi, które umożliwiÅ‚y im kreowanie i przesyÅ‚anie pozytywnych informacji. Tworzyli emotki, różne symbole w ksztaÅ‚cie serduszek, uÅ›miechów i „pozytywnych „twarzyczek”.

Uczniowie wzbogacali sÅ‚ownictwo, szukajÄ…c synonimów do sÅ‚owa życzliwość, ukÅ‚adali zdania z odpowiednimi wyrażeniami. Klasa 6a, rozważajÄ…c nad postawÄ… herszta w balladzie A. Mickiewicza „Powrót taty”, wnioskowaÅ‚a, że zawsze można siÄ™ zmienić na lepsze. Marta, Ania i Tycjan z klasy 8a przygotowali krzyżówki, których rozwiÄ…zaniem byÅ‚o hasÅ‚o „życzliwość”. Marta i Ania przypomniaÅ‚y postawy ludzkie, odwoÅ‚ujÄ…c siÄ™ do wierszy Różewicza i Szymborskiej. Nikola w swoim wierszu napisaÅ‚a: „Ty bÄ…dź inny- AKCEPTUJ, SZANUJ, WSPIERAJ/Tylko taki sposób życia wybieraj”.

W czasie lekcji jÄ™zyka polskiego życzyliÅ›my sobie dobrego dnia, pogody ducha i uÅ›miechu – to proste sposoby okazywania życzliwoÅ›ci, a bardzo ważne. ObiecaliÅ›my sobie okazywać życzliwość nie tylko dzisiaj czy jutro i w najbliższym roku, ale przez caÅ‚e życie.

Data dodania: 2020-11-24 09:49:28
Data edycji: 2020-11-24 14:58:24