Kordian Kaniuka z nagrodą w trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Stop obojętności! #reaguj”.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach po raz trzeci zorganizował konkurs plastyczny we współpracy z Wojewódzkim Zespołem ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Tegoroczny konkurs, skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego. Celem konkursu było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej

na konieczność walki z obojętnością, wzmacnianie postaw empatycznych, pomoc w integracji i nawiązywaniu przyjaznych kontaktów z rówieśnikami. Miał także na celu poszerzenie wiedzy o zjawisku handlu ludźmi, szczególnie w kontekście masowej fali migracyjnej.

Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe. Prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny i w niezwykle trafny sposób przedstawiły tematykę konkursową.

Uczeń klasy 5a, Kordian Kaniuka otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej i, co warte podkreślenia, był najmłodszym nagrodzonym.
Serdecznie gratulujemy Kordianowi wspaniałej pracy oraz talentu. Gratulacje kierujemy również w stronę Rodziców naszego ucznia, państwu Iwonie i Piotrowi Kaniukom.

W uroczystości uczestniczyli:

- Wicewojewodowie Jan Chrząszcz i Robert Magdziarz - wicewojewoda śląski,

- Podpułkownik Grzegorz Drożyński Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu,

- Dariusz Domański Wicekurator Oświaty w Katowicach Kuratorium Oświaty w Katowicach,

- Bartłomiej Kowalski Zastępca Prezesa Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

- Bożena Lechowicz Dyrektor Biura Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,

- Komendant Miejski Policji insp. Arkadiusz Konowalski, Komenda Miejska Policji w Katowicach

- Damian Łukasiewicz Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Wojewódzki Urząd Pracy W Katowicach

Najlepszymi z najlepszych okazali się:

w kategorii klas szkół podstawowych:

I miejsce: Monika Szklarska,

II miejsce: Tamara Kluchnikowa,

III miejsce: Julia Górna;

w grupie klas szkół podstawowych wyróżnienia otrzymują:

1. Kamil Wyleżoł,
  2. Marta Sapis,
  3. Magdalena Kozłowska,
  4. Kordian Kaniuka,
  5. Mateusz Stoszek,
  6. Marta Erkier;

wyróżnienie specjalne: praca zespołowa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu;

w kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce: Klaudia Fąferek,

II miejsce: Kuba Błądek,

III miejsce: Remigiusz Kwiatkowski;

w grupie szkół ponadpodstawowych wyróżnienia otrzymują:

1. Weronika Krawczyk,
  2. Aleksandra Furmańska,