Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 1 w Radlinie.
W tym roku szkolnym organizację obchodów Narodowego Święta Niepodległości powierzono Samorządowi Uczniowskiemu oraz jego opiekunce Joannie Lasek. Formuła tegorocznych obchodów odbiegała od dotychczasowych, bowiem nasz samorząd postanowił zorganizować szkolny konkurs historyczny „Niepodległy Matejko”. Konkurs składała się z kilku etapów:
I etap: na terenie szkoły rozwieszane były obrazy Jana Matejki wraz z opisem ich symboliki. Każda klasa zobligowana była do ich odnalezienia i sfotografowania. Informacje na nich zawarte stanowiły cenną wiedzę, którą uczniowie mogli wykorzystać w finałowym konkursie.
II etap: każda z klas dokonywała rekonstrukcji fragmentów obrazów Jana Matejki. Jurorzy (p. Jarosław Karczmarzyk oraz p. Elżbieta Juraszek) przydzielali klasom punkty, a ich oficjalne ogłoszenie miało miejsce w trakcie finałowego konkursu.
III etap: finałowy konkurs, który został przeprowadzony 10 listopada na sali gimnastycznej naszej szkoły...
Więcej informacji na temat finałowego konkursu niebawe. Póki co, prezentujemy obrazy Jana Matejki w wykonaniu naszych uczniów:
4a „Bitwa pod Grunwaldem”
4b „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem"
5a „Założenie Szkoły Głównej przeniesieniem do Krakowa..."
5b „Polonia- Rok 1863"
6a „Królowa Jadwiga i Dymitr z Goraja"
6b „Hołd Pruski"
8a „Unia lubelska".