Positive Thought Cards'

Our eTwinners?‍??‍?✍️ ? in action.
The set of expected behaviors that have universal appeal to our project teams:
***??????????????***
Positive Thought Cards to kolejny realizowany w naszej szkole projekt eTwinning. Tym razem jego uczestnicy będą mówić o emocjach, poszukają odpowiednich dla uczuć określeń. Nauczą się też opisywać własne emocje i dawać pozytywne wsparcie tym, którzy są w potrzebie. Jak w każdym projekcie eTwinning uczniowie doskonalić będą:
*umiejętności współpracy w grupie międzynarodowej,
*praktyczne wykorzystanie języka angielskiego w sytuacjach komunikacyjnych,
*zdobędą nowe umiejętności TIK,
*będą dobrze się bawić i przy okazji uczyć ☺️.
Cel edukacyjny – promowanie dobrego samopoczucia uczniów i budowanie umiejętności motywowania się, pomagania sobie kartami, gdy czują się przygnębieni.
Produkt projektu - ilustrowane karty do wydrukowania z pozytywnymi afirmacjami lub tekstami.
W projekcie biorą udział szkoły z Portugalii, Grecji, Estonii, Łotwy, Finlandii oraz Polski. Założycielami projektu byli nauczyciele z Łotwy oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie
Zadania projektowe realizują uczniowie klas 3a i 3b wraz z opiekunami - p. Justyną Stępień, p. Moniką Strączek - Grolik oraz p. Bogusławą Borowską.
Międzynarodowy projekt eTwinning doskonale wpisuje się w działania Szkoły Myślenia Pozytywnego, projektu, który w naszej szkole realizujemy razem z Instytut Edukacji Pozytywnej. To ważne, że o kluczowych potrzebach naszych uczniów w zakresie dobrostanu mówimy na każdym kroku. Spójna edukacja to podstawa codziennej pracy w Szkole pod Kasztanami.
*******
Project “Positive thought cards”
Student age 10-12 years
Duration of the project max 3 months
School subjects in which the project will be developed:
social studies:
*students will learn to express their emotions in words, look for quotes suitable for certain emotions, or describe their own thoughts, write positive words of inspiration;
*will learn to cooperate with students from other schools and among themselves.
*native language, English:
*students will describe their own thoughts about certain emotion, translate these thoughts in english;
*students will translate the previously written texts into English so that the project partners can understand and use them;
*students will learn the names of various emotions in English:
*students will translate color descriptions in English.
Visual art:
*draw emotion card illustrations.
Design and technologies:
learn the skills to operate the new esep platform, use answergarden, use padlet wall, google questionnaires, google documents (online collaboration), etc.
Educational goal- promote the well-being of students and build skills to motivate yourself, to help yourself with cards, when they feel down.
Product of project- printable illustrated cards with positive affirmations or texts.

Data dodania: 2023-10-25 08:45:47
Data edycji: 2023-10-25 08:46:17