Poza okładką.Konkurs!

Zachęcamy naszych Uczniów oraz ich Rodziny do wzięcia udziału w nietypowym konkursie.
Dzięki uprzejmości Fundacji Szkoła z Klasą (pomysłodawców i organizatorów ogólnopolskiego konkursu) ogłaszamy szkolny konkurs "Poza okładką".
W internecie można znaleźć wiele rankingów książek, ale my chcemy polecić Wam spojrzenie na lekturę przez pryzmat jej… okładki. Znacie takie przysłowie nie oceniaj książki po okładce? Ale często to właśnie okładka sprawia, że sięgamy po daną pozycję. Nasza wyobraźnia rozpędza się już przy pierwszym rzucie oka na ciekawą grafikę lub przyciągający wzrok tytuł. Zastanówmy się, co by było, gdybyśmy zyskali szerszą perspektywę? Gdybyśmy mogli zobaczyć nie tylko wybrany kadr, który ma zachęcić nas do sięgnięcia po książkę, ale też wszystko to, co mogłoby dziać się poza nim. Sprawdźmy to!

Wybierzcie swoją ulubioną książkę (możecie sięgnąć do własnych zbiorów lub udać się do biblioteki) i zróbcie jej zdjęcie tak, żeby uzupełnić to, co zostało przedstawione na okładce. Może to być kontynuacja pomysłu jej twórców albo własna interpretacja, również ta z przymrużeniem oka.
Na prace konkursowe czekamy do końca października. Prosimy przesyłać je na adres: szkola.pod.kasztanami@gmail.com (prace elektroniczne) lub przynieść do wychowawcy klasy (prace w formie papierowej) do końca października.
Liczymy na Waszą kreatywność i szeroki odzew!

Dziękujemy Fundacji Szkoła z Klasą za zgodę na organizację konkursu???

#fundacjaszkołazklasą
#pozaokładką