Pozytywnie kończymy rok szkolny 2022 i pozytywnie rozpoczynamy kolejny!

W roku szkolnym 2021/2022 realizowaliśmy program Szkoły Myślenia Pozytywnego, który w naszej placówce jest obecny od 2017. Od tego bowiem czasu współpracujemy z Instytutem Edukacji Pozytywnej , dbając o dobrostan psychiczny uczniów, rodziców oraz nauczycieli.
Wprowadzamy zdrowe rozwiązania w szkole i w domu, edukujemy w zakresie bezpieczeństwa i higieny, dbając przy tym o wszechstronny rozwój młodego człowieka. Stała współpraca z IEP to także realizacja programów "Komunikacja bez przemocy" oraz "Mediacje w szkole". To również warsztaty i szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Dzięki Instytutowi Edukacji Pozytywnej mamy kompleksowe wsparcie w zakresie szeroko pojętej edukacji zdrowotnej.
Zaangażowanie całej społeczności naszej szkoły w realizację programu Szkoły Myślenia Pozytywnego zostało kolejny raz docenione w postaci przyznania nam Certyfikatu Szkoły Myślenia Pozytywnego 2022.
***

"Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. Projekt zakłada kontynuację działań podjętych przez Fundację w ramach Narodowego Programu Zdrowia w roku 2016 i kontynuowanych ze środków własnych w roku 2017.

Projekt finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Data dodania: 2022-09-01 09:19:42
Data edycji: 2022-09-01 09:21:34