Projekt „Moja przyszłość w moich rękach” z grantem 12 tysięcy złotych

Wśród laureatów konkursu projekt działającego w naszej szkole Stowarzyszenia SZOK - Skuteczni, Zdecydowani, Operatywni, Kreatywni ‼️
Projekt „Moja przyszłość w moich rękach” z grantem 12 tysięcy złotych ???
Miło nam przekazać dobre wieści, iż działającemu w naszej szkole Stowarzyszeniu SZOK-Skuteczni, Zdecydowani, Operatywni, Kreatywni udało się pozyskać grant
w wysokości 12 tysięcy złotych na realizację projektu „Moja przyszłość w moich rękach” w ramach programu „Równać Szanse 2023” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez „Fundację Civis Polonus”.
Projekt realizowany będzie z początkiem roku przez Koło Dziennikarskie, a jego myślą przewodnią jest stowrzenie filmu
„W przyszłości chcę...”. Przez cały okres trwania projektu jego uczestnicy odbywać będą szereg spotkań celem przeprowadzenia wywiadów z przedstawicielami różnych zawodów w miejscach ich pracy. Nie zabraknie wśród nich sędziego, lekarza, dziennikarza, policjanta, strażaka, pisarza, architekta, czy też fotografa. Będą oni opowiadać o specyfice swojej pracy, predyspozycji do jej wykonywania, trudach, ale i walorach. Zmontowany materiał przeznaczony będzie do wykorzystania na zajęciach z doradztwa zawodowego.
Nie jest to jedyna aktywność młodzieży w ramach projektu. Pozyskane środki pozwolą im również na wzięcie udziału
w warsztatach, podczas których popracują nad dykcją, nauczą się uważności, poznają sposoby radzenia sobie ze stresem związanym z wystąpieniami publicznymi.
Ponadto nabędą brakujące elementy sprzętu niezbędnego do pracy dziennikarskiej.
Projekt przewiduje organizację uroczystej premiery filmu „W przyszłości chcę...” pod koniec roku szkolnego dla całej społeczności szkolnej, a także bardzo ciekawy wyjazd zamykający projekt, ale o tym więcej wkrótce...
Projekt został napisany przez panią Joannę Lasek przy współpracy z panem Jarosławem Karczmarzykiem.
Joanna Lasek
Data dodania: 2023-11-18 12:26:38