SKKT WATRA na Koziej Górze!

22 kwietnia wyruszyliśmy na kolejną górską wycieczkę w Beskid Śląski wraz z opiekunami: panią Justyną Zglejszewską i Pelagią Napiórkowską oraz przodownikiem górskim Dariuszem Materzokiem. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy z Bielskich Błoni. Piękna słoneczna pogoda i wspaniałe warunki turystyczne sprawiły, iż grupa 32 wędrowców niemalże wbiegła na Kozią Górę. Po dotarciu do schroniska uczniowie zjedli drugie śniadanie
i po godzinnym odpoczynku przyszedł czas na pasowanie nowych watrowiczów. Przed schroniskiem na prześlicznej polance odbył się chrzest członków Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Watra”. Pierwszym jego etapem było ślubowanie, po którym nowicjusze musieli przejść próbę „lodu”- bieg bez butów po śniegu zastąpiony tym razem świeżutkimi gałązkami jodełki- bardzo kłujące w stopy, o które zadbali opiekunowie. Następnie opieczętowani nowi adepci zostali poczęstowani cukierkami wprost z buta turystycznego. Po otrzęsinach uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz odznaki i legitymacje członkowskie PTTK, po czym wszyscy ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.
Pobyt na Koziej Górze zakończony został odśpiewaniem piosenki góralskiej przeprowadzonym pod nadzorem p. Pelagii.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki mogli skorzystać i chwile odpocząć na rekreacyjnych terenach Bielskich Błoni w otoczeniu Cygańskiego Lasku.
Dziękuję wszystkim za wspólną wędrówkę, a w szczególności opiekunom p. Justynie i p. Pelagii oraz panu Darkowi, dzięki którym wędrówki i wyjazdy przechodzą pozytywnie do historii naszego koła z SP1
Opiekun koła: Sebastian Mosz
#watra #kochamgory #edukacjatorelacje #zdrowidonauki