Szkoła pełna Talentów

Każdego roku nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach, przeglądach, festiwalach, imprezach sportowych. Z każdego sukcesu bardzo się cieszymy i jesteśmy ogromnie dumni z tego, że nasi uczniowie znajdują w szkole przestrzeń do realizowania swoich pasji oraz zainteresowań.

Prezentujemy osiągnięcia naszych uczniów w roku szkolnym 2023/2024:
* Anastazja Bajor, kl. 7a
laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, organizator: Śląski Kurator Oświaty, opiekun: Joanna Lasek.
* Szymon Mazur, kl. 7b
finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, organizator: Śląski Kurator Oświaty, opiekun: Małgorzata Bąk – Wala.
III miejsce, Ogólnopolskie Mistrzostwa IT, opiekun: Agnieszka Lis,
III miejsce, Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Bezbłędny uczeń”, opiekun: Gabriela Kowalczuk.
* Piotr Piszczan, kl. 6a
II miejsce, Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego English Vocabulary Genius, opiekun: Katarzyna Dylich.
I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, opiekun: Gabriela Kowalczuk.
wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2024”, opiekun: Katarzyna Manderla,
* Zuzanna Cyran, kl. 4a
Laureatka VIII Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Fotograficznego „Ubierz się w książkę”, opiekun: Jarosław Karczmarzyk.
wyróżnienie w Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Złoty Wawrzyn 2024”, organizator PODN Wodzisław Śl. opiekun: Jarosław Karczmarzyk.
wyróżnienie w II Wojewódzkim Konkursie Mickiewiczowskim, opiekun: Jarosław Karczmarzyk,
laureatka 3. miejsca w V Wojewódzkim Konkursie Literacko – Plastycznym „Kości opowieści – odkryj w sobie literata”, opiekun: Jarosław Karczmarzyk.
wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Plastycznym Moja wizja Narnii organizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku, opiekun: Jarosław Karczmarzyk,
* Milena Tomczak, kl. 5b
* Hanna Grzegorzyca, kl. 7a
laureatka, Wojewódzki Konkurs Artystyczno – Językowy, opiekun: Wioletta Wojak.
* Anna Agopsowicz, kl. 6a
II miejsce w kategorii praca literacka, II Wojewódzki Konkurs Mickiewiczowski, opiekun: Gabriela Kowalczuk,
I miejsce w etapie rejonowym XXIX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, opiekun: Pelagia Napiórkowska.
* Gustaw Janik, kl. 7a
III miejsce, Ogólnopolskie Mistrzostwa IT, opiekun: Agnieszka Lis,
III miejsce na szczeblu ogólnopolskim, 2. wynik w powiecie, Ogólnopolski Konkurs Matematyczno – Informatyczny InstaLogik, opiekun: Agnieszka Lis.
* Lena Blanik, kl. 7b
II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, opiekun: Katarzyna Dylich.
* Antonina Dolecka, kl. 5a
III miejsce, Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Jezyka Angielskiego”, opiekun: Katarzyna Dylich.
* Alan Walawski, Borys Zyguła, kl. 4a
II miejsce, Wojewódzki Konkurs Logopedyczny, opiekun: Izabela Krasińska,
* Miłosz Mazur, kl. 3b
I miejsce, Wojewódzki Konkurs Recytatorski z Języka Niemieckiego Winterlicher Gedichtwettbewerb, opiekun: Wioletta Wojak,
III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Mój przyjaciel”, organizator: WOM Rybnik, II miejsce w wojewódzkim pt. "Mój przyjaciel", opiekun: Monika Strączek – Grolik.
* Antonina Grim, kl, 1b
II miejsce, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ulmowie – Rodzina wczoraj i dziś”, opiekun: Bogusława Cissarz.
* Emanuela Janik, kl. 3b
II miejsce, Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania, opiekun: Monika Strączek – Grolik.
* Zuzanna Kuwałek, kl. 7a
wyróżnienie, Wojewódzki Konkurs Logopedyczny, opiekun: Izabela Krasińska,
* Karolina Nowak, kl. 2b
I miejsce, Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii, opiekun: Joanna Otlik.
*Emilia Molenda, Wanda Tkocz, Clemens Perczak, kl. 3a, 3b
I miejsce, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Proekologicznej, opiekun: Justyna Stępień, Monika Strączek-Grolik.
* Barbara Żyrek, kl. 6a
awans do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon 2024.
* Pola Słomka, kl. 1b
laureatka 2. miejsca w Powiatowym Konkursie Plastycznym "W przyszłości zostanę..." organizator: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, opiekun: Bogusława Cissarz.
* Hubert Bolczyk, kl. 5b
 bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2024”, opiekun: Marzena Kampka.
* Jakub Jaszczak (kl. 2b), Emanuela Janik, Mikołaj Śmietana (kl. 3b), Wojciech Rozkosz, Bartosz Wojtas (kl. 5b) i Piotr Piszczan (kl. 6a)
wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2024”, opiekun: Marzena Kampka, Monika Strączek-Grolik, Joanna Otlik, Katarzyna Manderla,
* Wojciech Rozkosz, kl. 5b
I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śl., opiekun: Marzena Kampka,