Szkolny MUNDIAL 2022

My już znamy zwycięzców Mundialu!
Na szkolny MUNDIAL 2022 - rozgrywki o Puchar Dyrektora Szkoły nazwane zgodnie z odbywającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej – zgłosiło się ponad 50 zawodników z całej szkoły.
Mecze odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy drugie
i trzecie rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Nie da się ukryć, że wiek
i doświadczenie trzecioklasistów było kluczowe. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – klasa 3a
II miejsce – klasa 3b
III miejsce – klasa 2b
IV miejsce – klasa 2a
W klasach 4 – 8 zawodnicy zostali przydzieleni do wylosowanych przez liderów
z ósmej i szóstej klasy państw zajmujących na moment zawodów czołowe miejsca w swoich grupach. Następnie siedem drużyn zostało losowo przydzielonych do dwóch grup: A i B.
W grupie A spotkały się drużyny - Anglii, Brazylii i Francji, w grupie B – Portugalia, Polska, Holandia i Hiszpania.
Z fazy grupowej, która rozegrana została systemem „każdy z każdym” do meczów w półfinałach awansowały drużyny
z miejsc pierwszych i drugich. W grupie A miejsce pierwsze zajęła Francja a miejsce drugie Brazylia. W grupie B na pierwszym miejscu uplasowała się Hiszpania, a na drugim Holandia.
O awans do finału walczyły drużyny mistrzów jednej grupy z wicemistrzami grupy drugiej. Po zaciętym bezbramkowym pojedynku, bezbramkowej dogrywce i 8 seriach rzutów karnych w meczu Francja – Holandia do finału awansowała Francja. W drugim meczu półfinałowym Brazylia uległa Hiszpanii, która wygrała wynikiem 2:0.
W meczu o III miejsce Holandia pokonała Brazylię 3:1.
W meczu finałowym, Francja – Hiszpania, po bardzo wyrównanej walce i długim wyniku remisowym 1:1 zwyciężyła Hiszpania, ustalając ostateczny wynik na 2:1 – tym samym zdobywając puchar.
Za chęci, sportową rywalizację, grę fair-play, super zabawę i świetne sędziowanie wszystkim uczestnikom dziękujemy
i gratulujemy godnej postawy!
A za wspaniałe nagrody – medale i puchar - specjalne podziękowania dla Pani Dyrektor oraz niezastąpionej Rady Rodziców.
Składy drużyn:
I miejsce Hiszpania: Tomasz Pędziałek, Artur Skiba, Karol Skorupa, Michał Wróblewicz
II miejsce Francja: Krzysztof Młoczek, Dorian Janik, Wiktor Dzierżęga, Wiktor Warmuła
III miejsce Holandia: Tobiasz Guberski, Kuba Potrząsaj, Maksymilian Bernacki, Adam Stodulski
IV miejsce Brazylia: Gabriel Moskwa, Alexander Szabó, Alan Michalec i gościnnie Kuba Grzegorzyca
Data dodania: 2022-12-01 08:11:26
Data edycji: 2022-12-01 08:16:22