Warsztaty z panem Maciejem Dębskim.

"Naszym wspólnym zadaniem jest uczynić świat rzeczywisty równie atrakcyjnym, jak świat wirtualny. Jeżeli dzięki zmianie naszej postawy dziecko będzie mogło poczuć się bohaterem, tak jak w świecie wirtualnym nie będziemy mieli już problemów z tym drugim, gdyż nie będzie on już jedynym, w którym dziecko będzie mogło stać się tym, kim tak bardzo chce być..."

André Stern

12 kwietnia w naszej szkole gościliśmy Pana Macieja Dębskiego, prezesa Fundacja Dbam o Mój Zasięg . Poprowadził on warsztaty, w których wzięli udział uczniowie klas 5A i 6A. Tematem zajęć była „Higiena Cyfrowa”. Zwiększyły one świadomość dzieci odnośnie używania nowych technologii oraz konsekwencji nieodpowiedniego korzystania z udogodnień współczesnego świata. Uczniowie poznali zasady mądrego i odpowiedzialnego używania urządzeń cyfrowych. W dzisiejszych czasach media są wszechobecne, a dzieci korzystają z nich w różnych celach, dlatego bardzo ważne jest rozmawianie z uczniami na temat tych dobrodziejstw i jak reaguje nasza sfera fizyczna, psychiczna, społeczna oraz duchowa.

W godzinach popołudniowych w spotkaniu z Panem Maciejem uczestniczyli zaproszeni Rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły...bo przecież dbałość o dobrostan i bezpieczeństwo młodego człowieka należy przede wszystkim od nas, dorosłych. Podczas dyskusji po raz kolejny okazało się, że nie można przekreślić osiągnięć techniki, ale młodemu człowiekowi należy dać alternatywę dla świata wirtualnego...że ważna jest nie ilość, a jakość spędzania czasu w sieci.

Wizyta pana Macieja Dębskiego to efekt dbałości o poczucie bezpieczeństwa, higieny cyfrowej oraz dobrostanu psychicznego naszych uczniów. Poprzez realizowane w szkole programy Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo oraz Szkoły Myślenia Pozytywnego staramy się, by nasi uczniowie dobrze czuli się w przestrzeni szkolnej i nie tylko, żeby problemy,

z którymi spotykają się na co dzień były rozwiązywane.

Data dodania: 2023-05-08 08:31:03
Data edycji: 2023-05-08 08:31:31