Wracamy czasowo do nauki zdalnej we wszystkich klasach od 22 marca do 11 kwietnia - Szkoła Podstawowa nr 1 w Radlinie

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalnoÅ›ci w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukÄ™ w trybie zdalnym bÄ™dÄ… realizowali uczniowie wszystkich klas szkóÅ‚ podstawowych dla dzieci i mÅ‚odzieży w caÅ‚ym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoÅ‚y podstawowej, których rodzice pracujÄ… w podmiotach leczniczych lub wykonujÄ… zadania publiczne w zwiÄ…zku ze zwalczaniem COVID-19, szkoÅ‚a ma obowiÄ…zek zorganizować opiekÄ™ Å›wietlicowÄ… oraz zajÄ™cia zdalne na terenie szkoÅ‚y. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Ponadto dyrektor szkoÅ‚y nadal ma obowiÄ…zek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoÅ‚y ze wzglÄ™du na rodzaj niepeÅ‚nosprawnoÅ›ci ucznia lub – ma takÄ… możliwość – ze wzglÄ™du na inne przyczyny uniemożliwiajÄ…ce uczniowi naukÄ™ zdalnÄ… w domu.

Dyrektorzy szkóÅ‚ nadal mogÄ… organizować uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w maÅ‚ych grupach.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.

Materiały

RozporzÄ…dzenie​_wydawane​_z​_art​_30b​_(COVID-19).docx 0.04MB